J.M.SIEBER

Do Parlamentu za politické hnutí Řád národa - Vlastenecká unie

Kdo jsem

J.M.Sieber - herec

J.M.Sieber - spisovatel

J.M.Sieber - historik

J.M.Sieber - zámečníkNapsali o mně

Předseda SVJ 146 Jiří Maria Sieber kandiduje ve volbách do Senátu

15. 7. 2016

 

Říká o sobě, že ho lidé znají, protože s nimi žije, ví o jejich problémech, a proto také ví, co by se mělo pro řešení těchto problémů dělat. To je důvod jeho kandidatury do horní komory parlamentu – Senátu. Šestapadesátiletý majitel realitní agentury, herec a také předseda společenství vlastníků jednotek ve věžovém domě s vyobrazením slunce na mostecké křižovatce u Luny. JIŘÍ MARIA SIEBER jde do volebního klání v silné konkurenci ostatních kandidátů.

J. M. Sieber je ale úplně prvním kandidátem, který se novinářům představil na tiskové konferenci – a tím vlastně zahájil v okrese Most předvolební kampaň.


VÝROK

Řád národa začal působit před rokem. Lidé toto hnutí zatím moc neznají. Znají ale Siebera. V tomto okrese všichni vědí, kdo jsem.  J. M. Sieber


NAZÝVAT PRAVÝMI JMÉNY

V politice je J. M. Sieber nováčkem, ne však ve svém profesionálním životě. „25 let dělám v realitách, 25 let dělám v domech a bytech. Jsem člověk, který žije v tomto regionu, znám jeho problémy, snažím se nazývat věci pravými jmény. Pokud existuje problém a nebudeme ho nazývat pravým jménem, nevyřešíme ho. Dnes a denně se setkávám s tím, že do mé kanceláře přicházejí nájemníci, kteří se snaží okrást stát, podvést ho, snaží se zneužívat sociální dávky, přepisovat byty na bratry a sestry, odběr elektřiny přepisovat na tam toho, plyn na jiného atd. Náprava stavu – zneužívání sociálních dávek – je jednou z hlavních myšlenek Řádu národa, za který kandiduji. Chce zneužívání dávek zamezit. Vím, že je to klišé, jež slyšíme od politiků v Praze. Ti ale nemají konfrontaci s běžným životem u nás a jsou překvapeni tím, co se děje. My tady konfrontaci s realitou máme, žijeme v ní a víme co dělat. V Krušnohoru s tou realitou bojujeme po celou řadu let,“ popsal J. M. Sieber. Soudí proto, že je nutno mít člověka s těmito bezprostředními zkušenostmi i v Senátu, aby mohl pozitivně ovlivňovat zákonodárný proces ve prospěch eliminace společensky škodlivých jevů.

PODPORA

„Přijeli jsme k vám podpořit našeho kandidáta J. M. Siebera. Pro jeho kandidaturu jsme se rozhodli z několika důvodů. Ten hlavní je ten, že je zde doma, zná dobře problematiku regionu, žije tady s místními lidmi. Ti potřebují své opravdové zástupce v orgánech jako je Senát,“ zdůraznil předseda hnutí Řád národa Josef Zickler. Mostecko označil za problémový okres a J. M. Siebera za člověka, který jej podrobně zná. Předseda hnutí se podle vlastního vyjádření umí do našich problémů vžít, protože bydlí v Sokolově, v okresním městě se stejnými problémy jako má Most a zdejší okres. „Jsou totožné strukturou obyvatel, povrchovou těžbou a chemičkou. Je to tady jako kdybych byl doma,“ shrnul předseda.


VIDÍ I KONEC

„Lidé vidí začátek problému, ale my, kteří v tom pracujeme, vidíme i konec. Vidíme to, že slušní obyvatelé opouštějí paneláková sídliště, že je hodně neplatičů, ti se odstěhují, byty se vykrádají, rabují, následně se vykrádají a rabují další byty. Jestliže polovinu paneláků vlastní Rusové, kteří se vrátí do vlasti a nechají to tady cikánům napospas, nastává situace, že domu chybějí peníze, odpojí se horkovod, dodávky vody, lidi se odstěhují a panelák se vyprázdní. Máme pět takových prázdných,“ uvedl příklad z praxe kandidát na senátora v narážce na situaci v Janově a obcích v okolí Mostu. „Je to černá díra, kam se stahují další a další, kteří neplatí. Stát do toho dává další a další finance,“ zkritizoval zbytečné vyhazování peněz J. M. Sieber.


ROZMAZLOVÁNÍ

„Dal jsem si tu práci a spočítal, že existuje 139 organizací, které se starají o tyto občany. Nyní je jich nově 140. Teď vznikla jedna v Litvínově a říká si První krok. My ty lidi nesmyslně rozmazlujeme,“ řekl J. M. Sieber a uvedl, že náklady na personál takových organizací včetně využívání techniky a provádění zbytečné byrokracie stojí stát každoročně 1 miliardu 300 milionů korun. „Je to podpora pro tyto organizace, jež se starají o tyto občany, kteří na to kašlou. Pojďme řešit problém,“ vyzval J. M. Sieber.


Z OČÍ DO OČÍ

Svoji volební kampaň proto postaví na bezprostředním kontaktu s lidmi. Chce s nimi hovořit z očí do očí ve své kanceláří v bloku 19 na ulici Československé armády, při osobních setkáních na různých akcích anebo na bezplatné telefonní lince 800 801 801 apod.

„Co mohu nabídnout? Nejsem doktor, nejsem sportovec, nejsem komunista. Jsem člověk z Mostu, který tady pracuje, žije, člověk, který zná problémy regionu. Kdo zná mě, dobře ví, že se za řešení problémů dokážu tvrdě rvát. Vždycky jsem se snažil chránit zájmy majitelů bytů a domů,“ zdůraznil J. M. Sieber.


ČEHO CHCE DOSÁHNOUT

Kandidát na senátora zamýšlí změnit „zákon o vodě“. Praxe je zatím taková, že dluh (nedoplatek) za odběr musí zaplatit majitel bytu. Částku má vymáhat na nájemníkovi, ale ten je na sociálce. Peněz se majitel tedy nedočk a dostává se tak do nerovného postavení vůči dlužníkovi. J. M. Sieber proto považuje za správné, aby každý, kdo odebírá vodu, měl měřák – tedy i nájemník. „Vyúčtování vody se musí předělat – a to se může udělat jen tam nahoře, v Poslanecké sněmovně a Senátu,“ dokončil myšlenku J. M. Sieber. I v případě odběru vody by měl platit stejný princip jako při odběru elektřiny a plynu. Kandidát do Senátu v této souvislostirovněž uvedl, že chce pomoci celkově posílit práva a postavení vlastníků domů a bytů. „Konkrétně právo majitele domu či bytu vybrat si svého nájemníka, který bude skýtat jistotu, že mu jeho byt nevybydlí, a beztrestně odmítnout takového zájemce o pronájem bytu, jenž žije ze sociálních dávek,“ sdělil J. M. Sieber. V této souvislosti připomněl i několikaleté snažení Krušnohoru o dosažení legislativních změn. Svoji účast v Senátu považuje za nutnou i proto, aby mohl vytvářet protiváhu k Jiřímu Dienstbierovi. „Ten s námi dělá divy! Národ ho nemá rád. Vymýšlí všechno možné, aby lidi, kteří státu nic nedávají, měli výhody, sociální dávky, oddlužení. Je nutné, aby se mu postavil chlap z ulice a řekl mu veřejně do očí, že takhle to nejde, jak on si to představuje,“ řekl J. M. Sieber.


NEPODPORUJME ZAHÁLKU

„Jeden z důvodů, proč jsme se sešli tady v muzeu, je ten, že toto je protiatomový bunkr. Jeho stavba začala v roce 1958. V tomto roce parlament zakázal kočování. Sundal cikánům kola z vozů a od té doby je nutíme bydlet v bytech. A právě od té doby nastávají problémy. Což takhle jít cestou Francie? Tam existuje kočování v karavanech. Sám mám karavan. Vím, že cestování v něm je provázeno pocitem svobody. Podporujme je v jejich kultuře, ne v jejich zahálce,“ uzavřel J. M. Sieber.

Text a foto: Petr PROKEŠ

Deník

 

Kdo jsem

© 2018 Insion